Obóz Szkoleniowo-Rekreacyjny

12.08.2018 – 19.08.2018
12.08.2018 – 19.08.2018
Obóz szkoleniowo-rekreacyjny skierowany zarówno do osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jeździectwem (lub też planują rozpocząć naukę w wakacje 2018) jak i tych, bardziej zaawansowanych (poziom brązowej i srebrnej odznaki).

Zapisz się >>

Jeźdźcy początkujący dowiedzą się w jaki sposób przygotować konia do jazdy, na co zwracać uwagę czyszcząc i siodłając konia, poznają podstawowe zasady bezpiecznego obcowania z końmi. Zajęcia w siodle będą obejmować indywidualne szkolenie jeźdźca na lonży lub pracę w małych grupach nad właściwym dosiadem, równowagą i prawidłowym użyciem pomocy jeździeckich.

Jeźdźcy zaawansowani, w niewielkich (4-5 osobowych) grupach będą uczestniczyć w treningach ujeżdżeniowych i skokowych. Na jazdach skupiamy się przede wszystkim na prawidłowym działaniu pomocy i właściwej komunikacji z koniem. Będziemy pracować nad poprawą dosiadu, równowagą i timingiem. Dużą wagę przykładać będziemy do biomechanicznej poprawności ruchu konia.

W sobotę kończącą obóz planowany jest dwugodzinny teren, zarówno dla osób początkujących (stępokłus) jak i zaawansowanych (z galopami po okolicznych lasach)

Dla wszystkich uczestników obozu:

Dla wszystkich

  • – Wykład „Prawidłowe użycie pomocy jeździeckich, komunikacja z koniem z siodła” (2-3h)
  • – Warsztaty teoretyczne poświęcone pracy z koniem z ziemi i rozwiązywaniu problemów w relacjach z końmi
  • – Ćwiczenia uzupełniające dla jeźdźców (1h)
  • – Warsztaty poświęcone podstawowej opiece nad koniem w stajni, pierwsza pomoc u koni (1h)
  • – Pamiątkowa sesja zdjęciowa

Dla chętnych

  • – Indywidualne konsultacje dosiadowe na lonży (możliwość wykupienia dodatkowych jazdy w cenie 50zł)
  • – Aktywny udział w warsztatach poświęconych pracy z koniem z ziemi, indywidualna praca z koniem (koszt aktywnego udziału w warsztatach – 50zł)

Oprócz jazdy konnej i zajęć dodatkowych związanych z jeździectwem przewidziane są ogniska z gitarą, gry i zabawy integracyjne dla uczestników a na koniec turnusu tematyczna impreza taneczna. Każdy uczestnik obozu będzie pełnił 1 wachtę stajenną i 1 wachtę kuchenną (oczywiście w doborowym towarzystwie innych uczestników obozu).

Kadra:

Anna Gołąb – kierownik
Anna Wacewicz
Monika Kłosowicz
Kadra zaprasza też do śledzenia funpage’a obozu

Instruktorki rekreacji ruchowej o specjalności jazda konna od 2012 roku. Prowadzą zajęcia na różnym poziomie zaawansowania, od podstawowego szkolenia jeźdźca na lonży po przygotowanie do egzaminów na odznaki jeździeckie (brązową i srebrną). Obozy prowadzą od 2013 roku. Regularnie uczestniczą w szkoleniach i konsultacjach jeździeckich m.in. z Jerzym Krukowskim, Krzysztofem Skorupskim, Sławomirem Pietrzakiem, Wacławem Pruchniewiczem, Piotrem Piaseckim, Faridem Autaulenowem, Natalią Jasicką-Krugiołką i Elain Butler.