REGULAMIN

Regulamin

Regulamin zapisów na obozy jeździeckie

1. Rezerwacja miejsca na obozie możliwa jest wyłącznie po wpłaceniu zaliczki w wysokości 200 zł.
2. Płatność za obozy może być rozłożona na dwie raty – pierwsza 200 zł płatna w momencie zapisania się na obóz, druga nie później niż na trzy tygodnie przed rozpoczęciem obozu.
3. Miejsca osób, które w powyższym terminie nie zapłacą drugiej raty, mogą zostać sprzedane.
4. Kwoty wpłacone na obóz nie podlegają zwrotowi.
5. Zniżki dla studentów oraz członków Stowarzyszenia będą przyznane wyłącznie na podstawie ważnej legitymacji studenckiej i członkowskiej i na podstawie listy członków uprawnionych do zniżki ogłoszonej przez Zarząd.

Regulamin obozów

1. Uczestnicy obozów są przez SJ „Szarża” ubezpieczani od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.
2. Uczestnicy obozu mają obowiązek bezwzględnie stosować się do poleceń kadry we wszystkich sprawach związanych z organizacją obozu oraz zajęciami z końmi.
3. Zamiar opuszczenia bazy obozowej na okres dłuższy niż 12 godzin należy zgłaszać kadrze obozu.
4. Uczestnik obozu ma prawo zrezygnować z udziału w jeździe konnej bez prawa do odjeżdżenia tej jazdy. Zamiar rezygnacji z jazdy należy zgłaszać kadrze do godziny 22:00 dnia poprzedniego. O ewentualnej możliwości odjeżdżania decyduje kierownik obozu.
5. Na terenie bazy zabronione jest palenie i używanie otwartego ognia, w szczególności w pobliżu stajni. Palenie dopuszczalne jest tylko w miejscu wyznaczonym.
6. Uczestnicy obozu zobowiązani są do przestrzegania ustalonych godzin posiłków. Poza wyznaczonymi godzinami zabrania się korzystania z kuchni i stołówki. Wyjątek stanowi spożywanie nadwyżki jedzenia pozostałej z poprzedniego posiłku.
7. Uczestnicy są zobowiązani do zachowywania porządku i czystości na terenie bazy, a w szczególności do niezaśmiecania terenu bazy.
8. Nieprzestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu może stanowić podstawę do zastosowania kar w postaci odebrania jazdy konnej lub w przypadku szczególnie rażącym – usunięcia z obozu.

Poniżej prezentujemy garść informacji,
czyli obozy konne w pytaniach i odpowiedziach

· NA OBOZY JEŹDZIECKIE ZAPRASZAMY JEDYNIE OSOBY, KTÓRE SKOŃCZYŁY 18 LAT.

· Osoby „prawie” pełnoletnie mogą brać udział w obozach konnych tylko po okazaniu pisemnej zgody prawnych opiekunów i pod warunkiem wyrażenia zgody na uczestnictwo przez kierownika danego obozu.

· Obozy konne są organizowane przez SJ Szarża bez żadnych pośredników.

· Obozy konne organizowane są w bazie letniej w Łynie na Mazurach.

· Naszym obozowiczom zapewniamy codziennie dwugodzinną jazdę konną, w terenie lub na ujeżdżalni. Zapraszamy wszystkich, zarówno tych, którzy z jazdą konną nie mieli jeszcze nigdy nic wspólnego, jak i początkujących czy dobrze jeżdżących.

· Nie zapewniamy dojazdu na obozy. Musisz o to postarać się sam – podpowiemy ci jak.

· Noclegi – w wieloosobowych, koedukacyjnych salach, w namiotach lub na sianie. Koniecznie zabierz śpiwór!

· Wyżywienie – oczywiście do syta, codziennie trzy smaczne posiłki, w ciekawym towarzystwie i pięknym otoczeniu.

· Wachty, czyli bez pracy nie ma kołaczy – każdy obozowicz 2 lub 3 razy w ciągu całego obozu ma wachtę (np. dwie stajenne i jedną kuchenną lub odwrotnie). Wachta stajenna to ścielenie koniom w boksach, dawanie obroku itp. prace w stajni. Do obowiązków wachty kuchennej należy przygotowanie śniadania i kolacji oraz pomoc w przygotowaniu obiadu, który gotują panie kucharki. Wachty są kilkuosobowe.

· Codziennie wieczorem zapraszamy na ognisko od wieczora do samego rana. Sobotnie ogniska odwiedza zawsze gość specjalny – danie z rożna. Czasem jest to świnka, czasem baranek, a czasem kurczaki.

· W okolicy bazy znajduje się wiele jezior o krystalicznie czystej wodzie. Polecamy wspólne wypady rowerowe nad jezioro, na grzyby, jagody, poziomki. Pamiętajcie o zabraniu rowerów.

· Pod koniec obozu organizujemy TURNIEJ – czyli przebieraną imprezę konną, w której można wykazać się może nie tyle umiejętnościami jeździeckimi, co pomysłowością i poczuciem humoru.

· W czasie obozu organizujemy całodzienny rajd konny oraz, jeśli pogoda dopisuje, pławimy konie w jeziorze.

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości – napisz do nas, zadzwoń, przyjdź!