38 LAT TRADYCJI

Po prostu kochamy konie

WOLONTARIAT

z możliwością nauki jazdy konnej

OFERTA DLA DZIECI

dni edukacyjne dla szkół oraz przyjęcia urodzinowe

HIPOTERAPIA

zapraszamy na indywidualne sesje hipoterpii

WIRTUALNA ADOPCJA

pozostań w kontakcie z ulubionym koniem!

JESTEŚMY DZIĘKI TWOJEMU 1,5%

przekaż 1,5% na rzecz Szarżowych koni

Dlaczego SJ „Szarża”?

Podstawą funkcjonowania „Szarży” są ludzie: miłośnicy jazdy konnej, społecznicy, obrońcy zwierząt, entuzjaści aktywnego spędzania czasu i ci, którzy po prostu chcą zyskać nowych znajomych lub odpocząć od miejskiego zgiełku.

Członkostwo w Stowarzyszeniu to: możliwość wachtowania w stajni, zniżki na karnety i obozy jeździeckie, możliwość wzięcia czynnego udziału w imprezach jeździeckich (hubertus, św. Jerzy, zawody), realny wpływ na kształtowanie „Szarży”.

Przeczytaj więcej o Stowarzyszeniu >>

Chcesz jeździć? Nie masz kasy?

S.J. „Szarża” umożliwi Ci to! Jako wolontariusz SJ “Szarża” uzyskujesz możliwość pobierania bezpłatnych lekcji jazdy konnej na każdym poziomie zaawansowania! I wiele innych bonusów: zniżki na obozy, czy możliwość szkolenia u cenionych zawodowych trenerów.

Chcesz naprawdę poznać te piękne zwierzęta i nauczyć się dbać o nie? W systemie dyżurów – wacht jako wolontariusz w stajni masz darmowy kurs behawioryzmu koni, podstawowej opieki weterynaryjnej i zasad organizacji stajni.

Nie masz doświadczenia? Nie szkodzi! Starsi stażem wachmistrze będą służyli Ci pomocą i radą. Nieważne ile masz lat, liczy się zapał i oddanie „końskiej sprawie”. Dołącz do grona wachmistrzów, a zyskasz więcej niż same jazdy.

Dołącz do nas >>

Rodzinnie konno?

U nas jest to możliwe. Zarówno w ciągu roku, jak i w czasie wakacji rodzice mogą spędzać czas ze swoimi dziećmi, dzieląc wspólną pasję. W Popówku (stajni SJ „Szarża”) możliwa jest jazda konna w tym samym czasie dzieci, w grupach dziecięcych, oraz dorosłych na jazdach indywidualnych lub z innymi dorosłymi.

W czasie wakacji, w miejscowości Łyna k. Nidzicy (baza letnia SJ „Szarża”), jeden z organizowanych obozów konnych – obóz rodzinny – jest poświęcony „wartościowemu” spędzaniu czasu przez rodziców z ich pociechami.

My wiemy jak bezcenną sprawą jest budowanie relacji rodzic – dziecko w dzisiejszym, zabieganym świecie.  Zapraszamy do przeżycia wspaniałej przygody, której na imię RODZINNA JAZDA KONNA!

Wakacje, Mazury, konie?

Zapraszamy do Łyny! Klimat tej konnej bazy letniej SJ „Szarża” najlepiej oddaje wypowiedź uczestniczek jednego z obozów : „To tam nauczyłam się jak o konia dbać, jak go siodłać, kiełznać, czyścić. Ale Łyna to nie tylko jazda konna. To przede wszystkim ludzie, których łączy ta sama pasja. To także warmińsko-mazurska sceneria, lasy, jeziora, miód pitny i ogniska do rana. To niezapomniane tereny, to uśmiech, kiedy w galopie mkniesz przez łąkę albo uchylasz się przed gałęziami w lesie”.

Organizujemy tam obozy konne już od 26 lat. Zapraszamy… Przyjedź raz do Łyny, aby potem już tylko do niej tęsknić… I wracać!

38

LAT DOŚWIADCZENIA

45

KONI W STAJNIACH

12

KM OD WARSZAWY

4

STAJNIE

Aktualności

S.J. “Szarża” to nie tylko jazdy konne!

Jesteśmy miłośnikami koni, lecz poza tym lubimy po prostu spędzać razem czas – i zapraszamy innych! Okazji jest wiele jak rok długi: Hubertus, Andrzejki, Wigilia, zawody w skokach, Dzień Dziecka, ogniska na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Możesz nam również pomóc w organizacji tych spotkań. Wszystkich chętnych do udziału zapraszamy!

W wyjątkowym miejscu na Mazurach, gdzie żyjesz w zgodzie z naturą i końmi obcujesz 24h.Wyjątkowa społeczność Szarżowa tworzy niezapomniany klimat Read more
Ubrania do jazdy konnej
Jazda konna to nie tylko emocjonujące doświadczenie, ale również wymaga odpowiedniego przygotowania pod względem ubioru. Dobór właściwych ubrań nie tylko Read more
Koń Bawarka
Córka Bumaszy (w skrócie Maszy) z naszej Stajni Read more
Świetny koń dla początkujących i zaawansowanych dzięki jego niezmiennej od lat woli współpracy. Ze względu na problemy z płucami musiał Read more
Koń Niquita
Zwana u nas po prostu Nikitą. Intrygująca klacz rasy SP o szlachetnym pochodzeniu: ojciec po sławnym ogierze skokowym Langraf I Read more
Koń Luna
Grzeczna i doskonale ujeżdżona klacz małopolska, godna następczyni naszej Lotni, która cieszy się już zasłużoną emeryturą. Delikatna i subtelna na Read more

[ww-shortcode-carousel-post crop_image=”1″ same_height=”1″ show_nav=”1″ read_more=”więcej” orderby=”date” order=”DESC” category=”33,36″]

Nasi darczyńcy. W czasie pandemi pomagają nam:

joanna-komorowska-design
visit-zakopane-logo
Obozy Letnie: Przyjedź raz, by później już tylko wracać

Ruszyły zapisy na obozy konne w Łynie 2020!

Obozy letnie >>

Wolontariat

Jazda za pracę

Wachmistrz to ktoś, kto w zdrowiu i w chorobie, podczas sesji i w sylwestra (a także mimo urodzin cioci), przychodzi raz w tygodniu o stałej porze na dyżur do stajni, karmi konie, wyprowadza je na padoki, ściele im w boksach, pomaga instruktorom w przygotowaniu kursantów (i ich koni:) do jazdy i bardziej dba o porządek w stajni niż we własnym pokoju!

[cs-extra-map heading_size=”h6″ api=”AIzaSyCRi3wyCvPeYuhFvjIYdREb7QTG9ohQgfg” address=”Popówek, ul. Szarży 3″ coordinate=”52.125065, 20.789519″ infoclick=”1″ markercoordinate=”52.125065,20.789519″ markertitle=”SJ Szarża” markerdesc=”Popówek 05-805, ul. Szarży 3″ infowidth=”170″ height=”300px” pancontrol=”1″ zoomcontrol=”1″ streetviewcontrol=”1″ overviewmapcontrol=”1″][/cs-extra-map]