Obóz studencki “TRÓJKA”

28 May 2024

Data rozpoczęcia:

14 July 2024

Szczegóły::

Baza Letnia

PO TURNUSIE SZKOLENIOWYM I RODZINNYM – CZAS WRESZCIE NA NAS, CZYLI STUDENCKĄ „TRÓJKĘ”

Gorący obóz jeździecki w starym, dobrym, „studenckim” stylu

“Gorący” – bo będzie się działo…

Studencki” – bo rekreacyjno – wypoczynkowy dla wszystkich, którzy osiemnaste urodziny mają już za sobą, dla tych którzy obecnie mają status studenta, jak i tych, którzy studentami pozostają już tylko duchem;

“W starym, dobrym stylu” – bo jesteśmy wierni szarżowej tradycji, związanej z organizowaniem wakacyjnych obozów w klimacie studenckim.

Zapraszamy pełnoletnich obozowiczów i waletów!

W planach jak co roku: jazda konna na placu i w terenie (w dzień, nocą i o świcie), dla tych co swą przygodę z jeździectwem dopiero zaczynają, jak i dla tych, którzy już są wyjadaczami na koncie z różnymi jeździeckimi odznakami; przewidujemy także pławienie koni, rajd konny, turnieje i zawody konne, a także inne jeździeckie aktywności, jeśli będą na nie chętni (jak praca dosiadowa, wstęp do dżygitówki, czy strzelanie z łuku).

Nie samymi końmi jednak obóz 3 żyje, więc w planach mamy również: opalanko i kąpiele, podróże rowerowe, gitarowe ogniska do białego rana, drinki z palemką, wyprawę do rezerwatu przyrody Źródła Rzeki Łyny, kajaki po dzikiej Łynie i rwącej Marózce, dla chętnych windsurfing na jeziorze Świętajno, integracyjne gry i zabawy intelektualne oraz sportowe, wachty stajenne i kuchenne, a także wiele innych atrakcji i aktywności!

Nasz obóz charakteryzuje lipcowa, wakacyjna atmosfera – krótkie spodenki, plażowanie, drinki z parasolkami, leżakowanie na ganku, spanie w hamaku, tudzież w trawie, zrywanie poziomek, jagód i malin, nocne kąpiele w pobliskich jeziorach, podróże małe (rowerem) i duże (konno), wesołe, szalone towarzystwo, super atmosfera, hektary pola namiotowego i klimatyczne „windy do nieba”.

Wszystkie posiłki rozpoczynamy gromkim „smacznego”, a wszystkie śniadania od kaszy manny na prawdziwym, świeżutkim mleku od lokalnych krów, po które co wieczór jeździ inna osoba. Każdy dzień kończymy przy ognisku, a te weekendowe są już słynne z akompaniamentu wielu, różnych instrumentów i niezliczonej liczby ludzkich głosów. O północy śpiewamy „Samosierrę” z lewą nogą w strzemieniu, po czym pijemy „Zdrowie konia”. Ci najwytrwalsi wyczekują na skraju gryczanego pola, na ławeczce świtu, albowiem łyńskie wschody słońca są najpiękniejsze!

Uczestnicy jeżdżą konno 1 raz dziennie:
• 1 h lekcja na ujeżdżalni lub
• 1,5 h jazda w terenie lub
• 30 min lonża

Obóz trwa od niedzieli godz. 17 do kolejnej niedzieli godz. 12. W każdą niedzielę konie odpoczywają i nie jeździmy.

Obozy są organizowane są w bazie letniej w Łynie na Mazurach. Uczestnicy samodzielnie dojeżdżają do bazy. Zakwaterowanie jest we własnych namiotach lub na jednoprzestrzennym poddaszu domu w Łynie. Są tam niskie łóżka z materacami, wymagane są własne śpiwory.

Wyżywienie to 3 posiłki dziennie o godzinach ustalanych w czasie obozu – mogą być zmienne w zależności od warunków pogodowych, które mają wpływ na godziny jazd konnych. Nie gwarantujemy różnych diet.

W trakcie obozu wszyscy uczestnicy są zobowiązani do pełnienia wacht kuchennych i/lub zakupowych. Wachtę pełni się 1 dzień w czasie jednego tygodnia obozu i polega ona na przygotowywaniu śniadań i kolacji, pomocy paniom kucharkom w przygotowaniu obiadów, utrzymaniu porządku w kuchni i łazienkach, zakupach spożywczych.

Poznaj nas na Facebook’u:

Poznaj nas na Insta:

Kadra:

Weronika Wójcik (Werka) – kierownik, werka.wojcik@yahoo.pl / tel. 888 360 124
Jakub Grzymała (Kuba)
Andrzej Duszyński (Andrew)
Carol Kujtkowska (Carol) – tydzień I / Daria Puchalska (Daria) – tydzień II

Jeśli zapoznałeś się już z cennikiem oraz regulaminem zapisów i płatności,użyj przycisku poniżej aby się zapisać. Wybierz czy zapiszesz się na dwa tygodnie obozu (opcja najkorzystniejsza) czy wybierzesz tylko pierwszy lub drugi tydzień:

Dlaczego warto – zobacz foty:


Szczegóły::

Organizator: SJ "Szarża"

  • Baza Letnia
  • Łyna
  • Nidzica
  • 13-100
  • Polska

Data:

  • 14 July 2024 17:00   -   28 July 2024 12:00
Udostępnij:
Dodaj do kalendarza