Grafik Jazd

Na jazdy prosimy umawiać się telefonicznie z danym instruktorem.

Podajemy grafik dyżurów instruktorów
ze wskazówką poziomu prowadzonej przez nich grupy.

Prosimy o wstępną ocenę własnych możliwości jeździeckich i zapisanie się do odpowiedniej grupy. Instruktor dostosowuje sposób nauki do poziomu kursantów, by była ona satysfakcjonująca i efektywna. Aby umówić się na jazdę zadzwoń/prześlij smsa bezpośrednio do instruktora prowadzącego jazdę o określonej porze.

Pod tabelą z grafikiem znajdziesz opis grup jeździeckich.

Już wiesz kiedy

A teraz zobacz z kim możesz mieć jazdy

Poznaj nasze konie

ZOBACZ >>

Poznaj naszych instruktorów

ZOBACZ >>

Opis grup jeździeckich

Początkujący – dla wszystkich, którzy potrafią samodzielnie ruszyć stępa i prowadzić konia w określonym kierunku. W tej grupie uczysz się równowagi na koniu, anglezowania, zatrzymywania, półsiadu i stawisz pierwsze kroki w galopie. Ćwiczysz pierwsze figury na ujeżdżalni (wolty, półwolty). Spokojne tereny bliskimi duktami leśnymi, bo nie samą ujeżdżalnią koń i człowiek żyje 🙂

Zaawansowani – jeżeli zagalopowanie nie sprawia ci większego kłopotu i pewnie prowadzisz konia na przeszkody możesz dołączyć do grupy zaawansowanej. Szlifujesz prawidłowy dosiad, miękką rękę, sztukę wysiedzenia w siodle we wszystkich chodach konia, uczysz się skakać przez przeszkody. Wyjazdy w teren – dla odprężenia i przećwiczenia nabytych umiejętności.

Odznaki – jazdy, w czasie których zostaniesz profesjonalnie przygotowany do zdania egzaminu jeździeckiego PZJ. Intensywna nauka, ale instruktor sprawi, że nie zapomnisz elementów programu na ujeżdżalni i parkurze i wykonasz je poprawnie pod czujnym okiem sędziów PZJ. Od lat mamy niemalże 100% zdawalność egzaminów naszych kursantów.

Kawaleryjskie – dołącz, jeżeli obudzi się w tobie pasja tradycjami ułańskimi. Na terenie Szarży gości Stowarzyszenie Kawalerii Ochotniczej im. 23 Pułku Ułanów Grodzieńskich. Mundur, precyzja jazdy w szyku, zręczność operowania lancą, a do tego nieodłączny żołnierski honor i odwaga. Bo na ułanów zawsze można liczyć! Tak naprawdę S.J. Szarża wyrosło na obyczajach kawaleryjskich – to ułańskie żurawiejki śpiewamy po północy przy ogniskach (kiedy dzieci pójdą spać!). Udział w rekonstrukcjach wydarzeń historycznych jest celem tej grupy.

Teren dla zaawansowanych – dla tych, którzy dobrze siedzą w siodle i panują nad koniem w różnych sytuacjach oferujemy wypad w teren po okolicznych łąkach i lasach. Kluczenie leśnymi ścieżkami leżąc na końskim grzbiecie, wspinanie się na pagórki, skoki przez kłody, brodzenie w morzu traw po końskie brzuchy, a na koniec galop korytem rzeczki – to specjalność tych wypraw. Sarny przemykają obok. Konie to uwielbiają, my też.

Dzieci – jazdy dla najmłodszych, prowadzone z sercem i zaangażowaniem. Instruktorzy organizują wiele ciekawych ćwiczeń, zabaw i konkurencji, w czasie których niepostrzeżenie uczą nowych umiejętności. Dzieci to nasza chluba i radość – widać w nich ogromny potencjał jeździecki i już teraz potrafią na koniu zadziwić dorosłych! Tworzymy grupy dzieci początkujących i zaawansowanych adekwatnie do ich możliwości – tak jak w grupach dla dorosłych (patrz wyżej).

Leave a Reply