You are currently viewing Informacja Zarządu SJ Szarża w związku z pandemią koronawirusa COVID-19

Informacja Zarządu SJ Szarża w związku z pandemią koronawirusa COVID-19

Kochani,
W związku z dynamicznie rozwijającą się epidemią COVID-19 , w trosce o zdrowie Was i nas wszystkich w dniu dzisiejszym Zarząd SJS podjął następujące decyzje :

1. Od dnia jutrzejszego zostaną wstrzymane wszelkie dyżury instruktorskie oraz przestają być prowadzone jakiekolwiek zajęcia jazdy konnej/kursy/imprezy jeździeckie w naszej stajni na okres dwóch tygodni czyli do piątku , 27 marca 2020 włącznie

2. Od dnia 15 marca 2020 zostaną wstrzymane wszystkie dotychczasowe dyżury wachmistrzowskie. Z uwagi na prawdopodobne w najbliższym czasie ograniczenia w przemieszczaniu się ludności końmi będzie opiekowała się ograniczona liczbowo , wybrana grupa wachmistrzów , której organizacją zajmuje się Ilona Trzebińska. Osoby zainteresowane pomocą proszone są o kontakt z Ilonką na messengerze. Kryteria doboru takich osób są następujące : · muszą one mieszkać w bezpośredniej bliskości stajni tak aby mogły w każdej sytuacji dotrzeć na dyżur , nawet w przypadku możliwych ograniczeń w przemieszczaniu się ludności · muszą one móc wziąć więcej niż jeden dyżur wachmistrzowski w celu zmniejszenie ilości osób przemieszczających się do stajni W stajni nie ma jeszcze żadnego przypadku zachorowania.

Powyższe decyzje zostały podjęte w celu zapobieżenie najgorszym scenariuszom i przygotowania się na sytuacje ekstremalne. W trosce o zdrowie naszych końskich podopiecznych zostały im obcięte dawki żywnościowe ( profilaktyka anty – kolkowa ). Poza brakiem jazd w ich życiu nic nie powinno się zmienić. Prosimy także osoby postronne jak i Was , Szarżowiczów o zaniechanie odwiedzin stajni przez najbliższe dwa tygodnie. Odwiedzanie się w ogóle jest obecnie niezbyt trafionym pomysłem. Zarząd SJS panuje nad sytuacją „na naszym podwórku”. Mamy zapasy paszy na najbliższe 3 tygodnie. Dziś rozmawiałem z naszym dostawcą , który zobowiązał się do kolejnej dostawy siana i owsa aby zabezpieczyć płynne funkcjonowanie stajni. Mamy przekonanie ,że w obecnej sytuacji powyższe działania są konieczne. Jednakże żywimy głęboką nadzieję , że tak odpowiedzialna reakcja naszych władz państwowych przyczyni się do szybkiego zduszenia epidemii. Dlatego też wszelkie działania długoterminowe czyli np przygotowania do obchodów XXXV-lecia SJ Szarża ( 25 kwietnia 2020 ) czy przygotowania do zawodów majowych ( 30 maja 2020 ), jak w końcu zapisy na obozy letnie w Łynie będą prowadzone normalnie.

I na koniec słowo ode mnie (Andrzeja): Kochani – nie takim zagrożeniom my , Szarżowicze stawialiśmy czoła i wyszliśmy z nich obronną ręką. I tak będzie i tym razem. W NASZEJ JEDNOŚCI I WSPARCIU SIŁA , HEJ !!!