Andrzej Nietubyć

O sobie

Przygodę z jazdą konną zacząłem na studiach.W zasadzie jest to bardziej przygoda z ludźmi, a konie są jedynie, albo aż ważnym medium. Jeździć konno zacząłem w roku 1984 (40 lat temu), po pierwszym roku studiów na SGPiS-ie (obecnie SGH). Swój pierwszy obóz jeździecki poprowadziłem już po roku:-) czyli w 1985 (w Sajzach koło Ełku). Dyplomowanym instruktorem jestem od roku 1991, czyli (oj, zabolało!), już 33 lat uczę jeździć konno.

Jest to rzecz, którą lubię robić najbardziej, hobby, które jest moją pasją!
Interesuje mnie psychologia jeźdźca oraz konia. Człowiek, który do mnie przychodzi ze swoim życiem, problemami, osądami i poglądami na siebie, i swoim ciałem, sprawnością fizyczną. Interesuje mnie proces dochodzenia do rozluźnienia, wzbudzanie entuzjazmu i zadowolenia z osiągnięć, z siebie, które mam nadzieję promieniują później na całe życie jeźdźca, na jego sukcesy poza jazdą konną. Lubię obserwować ten proces, być jego “administratorem”. To mnie kręci i pobudza do działania. Proces jest obustronny – im bardziej zaawansowani są kursanci – tym mnie to bardziej dopinguje do dalszej nauki, doskonalenia się w tej materii.

Czego uczę? Sztuki jeździeckiej – żeby się o tym przekonać – zapraszam do Popówka! A poza stajnią z pasją uprawiam narciarstwo; uwielbiam również góry, lubię się po nich włóczyć. Lubię ciszę, świeże powietrze i kąpiel w zimnym Bałtyku.

Łyna – nasza baza jeździecka – jest dla mnie najpiękniejszym miejscem na ziemi. Kojarzy mi się z megawypoczynkiem. Sprawdźcie sami! Zapraszam do siebie na cudowną przygodę z końmi i ludźmi.
HEJ!

Kontakt

tel. 501 162 361

Zobacz kiedy Andrzej prowadzi jazdy – grafik jazd

Andrzej, klacz Ermina, 2020 r.
Andrzej, 1991 r.
Obozy konne Mazury
Andrzej na Benito, 4 lutego 2024, foto Anita Stani
Obozy konne Mazury
Andrzej z Benito, 4 luty 2024, foto Anita Stani