Monika Kłosowicz

O sobie

Swoją przygodę z jeździectwem zaczęłam już w dzieciństwie. Miłością do koni zaraziła mnie moja mama. Bardzo szybko załapałam jeździeckiego bakcyla (to pewnie zasługa genów i domniemanego pradziadka ułana) a rodzice dzielnie wozili mnie po różnych stajniach i często marzli podziwiając jak dziecko stawia swoje pierwsze kroki w jeździectwie. Na pierwszym roku studiów trafiłam do Szarży… i tak zostałam. Przez te kilka lat byłam kursantem, wachmistrzem, członkiem zarządu a od 4 lat jestem instruktorem. Z szarżowych zwierzaków najlepiej dogaduje się z Burzą. Ale uwielbiam też pracować z Dalią, Sonetem, Gwarem i Neverem.

Ukończyłam kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej pod patronatem Polskiego Związku Jeździeckiego, w 2013 zdałam egzamin na Srebrną Odznakę Jeździecką i

Uważam, że cechą dobrego szkoleniowca jest przede wszystkim chęć ciągłego poszerzania swojej wiedzy. Regularnie uczestniczę w szkoleniach i konsultacjach jeździeckich m.in. z Jerzym Krukowskim, Faridem Autalenowem, Piotrem Piaseckim, Sławomirem Pietrzakiem a także innymi szkoleniowcami. Ukończyłam także szkolenie „Sprawność psychofizyczna jeźdźców, praca z napięciem mięśniowym dla instruktorów” organizowane przez Natalię Jasicką-Krugiołkę. Wiedzę zdobytą na szkoleniach natychmiast przekazuję moim kursantom.

Z powodzeniem przygotowuję jeźdźców do egzaminów na brązową i srebrną odznakę jeździecką, prowadzę także obozy jeździeckie w Łynie.

Prowadzę jazdy głównie na placu (chociaż jestem też wielką fanką łyńskich terenów), skupiam się przede wszystkim na właściwej komunikacji jeźdźca z koniem i prawidłowym posługiwaniu się pomocami jeździeckimi. Uczę moich jeźdźców jak mówić do koni z siodła, żeby ich przekaz był zrozumiały dla tych zwierząt. Podchodzę do każdego konia i jeźdźca indywidualnie. Staram się wykorzystywać moje doświadczenia z innych sportów (bieganie, aikido, crossfit) do aktywności poza jeździeckiej, regularnego rozciągania się po treningach i wzmacniania mięśni. Chętnie odpowiadam na pytania i dzielę się wiedzą. Na moich jazdach usłyszysz znacznie więcej niż „pięta w dół” i „palce do konia”. Dużo wymagam od moich kursantów ale też od siebie. Zapraszam na moje zajęcia.

Kontakt

tel. 501 031 558
monika.klosowicz@gmail.com

Zobacz kiedy Monika prowadzi jazdy – grafik jazd