Patrycja Rembeza

Miłość do koni jest we mnie, odkąd pamiętam. Jako mała dziewczynka miałam wszystkie szafy w swoim pokoju obklejone ich sylwetkami. Jeździłam sporadycznie na zajęcia do stajni oddalonej od domu o jakiej 15 km (na rowerze!). Wydawałam na te zajęcia większość swoich kieszonkowych. Do tej pory nikt nie wie, skąd we mnie taka pasja, bo tak naprawdę w moim domu wszyscy czują do tych zwierząt ogromny respekt.

Regularną przygodę z jazdą konną zaczęłam na studiach. To też w ich trakcie, podczas dni mojej uczelni, miałam możliwość trafić na konie z SJ Szarża. Obozami w bazie letniej w Łynie zainteresował mnie Andrzej Nietubyć i to właśnie tam miałam możliwość pierwszy raz poczuć co to znaczy galopować na „latającym” koniu. Wyjazdy do lasu na końskim grzbiecie stały się moim uzależnieniem, a konkretne i głośne:) uwagi Wronki, podczas prowadzonych przez nią zajęć, pomogły mi postawić pierwsze kroki w kierunku zrozumienia jak rozmawiać z koniem poprzez swoje ciało.

Później to już wszystko potoczyło się jak lawina śnieżna i nie wyobrażam sobie, aby konie nie były obecne w moim życiu. Jeśli potrzebuję zregenerować siły, naładować akumulator na kolejny tydzień pracy nie muszę wsiadać na grzbiet któregoś z nich, wystarczy ich zapach, rżenie i obecność. Nauczyły mnie naprawdę wiele, a przede wszystkim akceptowania i pewności siebie, a teraz to wszystko staram się przekazywać dalej!

Prowadzenie jazd konnych sprawia mi ogromną przyjemność, a obserwowanie postępów w jeździe moich kursantów wielką radość. Na moich zajęciach nie jest cicho, polecenia nie są jednozdaniowe. Dużo tłumaczę i wymagam, ale jeśli trzeba, to zdarza się, że biegam z koniem w ręku. Staram się, żeby zajęcia zawsze były ciekawe. Cały czas sama uczestniczę w kursach teoretycznych i treningach praktycznych skąd wiedzę, w dostępny sposób, przekazuję swoim kursantom. Zwracam uwagę na właściwe używanie wszystkich pomocy jeździeckich, nie używając wodzy jako „kierownicy”. Uczę zarówno dzieci jak i dorosłych.

Zapraszam na swoje zajęcia! 🙂

Kontakt

tel. 512 297 695
Zobacz kiedy Patrycja prowadzi jazdy – grafik jazd