Poznajcie Nasze Konie

Obecnie w Popówku znajduje się 24 koni należących do Stowarzyszenia Jeździeckiego Szarża.
Są to zwierzęta opanowane i cierpliwe, dobrze wyszkolone i chętne do współpracy

andor_circleAndor

Jest chyba najłatwiejszym do rozpoznania koniem w Szarży, dzięki swojej wyjątkowej maści. Przez czułych złośliwców nazywany „łaciatą krową”. Kochają go chyba wszyscy, bo to koń o dobrym sercu. Nie posiada przywar cechujących kuce zdominowane w stadzie koni, a wręcz przeciwnie! – w kontakcie z ludźmi jest życzliwy i spokojny. Idealny do jazdy na oklep.

baron_circleBaron

Bardzo towarzyski koń (gdy dostanie coś na ząb). Kocha skakać, lubi także popisywać się ciekawymi figurami na czworoboku. Polecany początkującym i zaawansowanym jeźdźcom.

boliwar_circleBoliwar

Kolejna wielobarwna postać w naszej stajni. Stron osobowości ma tyle, ile barw na sierści. Potrafi być uparty i leniwy, z drugiej strony kiedyś z powodzeniem brał udział w treningach i zawodach skokowych. Dziś Boliwar jest już na zasłużonej emeryturze od regularnych jazd, jednak jako mądry i spokojny koń z powodzeniem bierze udział w hipoterapii.

bunio_circleBunio

Nasz młodzik o siwym umaszczeniu, który uwielbia zarówno tarzać się i robić panierkę w czym popadnie, jak i pływać. Ładnie skacze, wygina się na ujeżdżalni i płynnie nosi w terenie. Jest bardzo odważny. Bunio również ma już za sobą kilka rajdów. Mimo niewielkiego wzrostu to bardzo dzielny koń, który nie da sobie w kaszę dmuchać.

burza_circleBurza

To klacz z krwi i kości: bywa zmienna i humorzasta, czasem energiczna i w świetnym nastroju do pracy, a innym razem nie do poznania – ma humor tylko na skubanie trawy. Jak na prawdziwą „kobietę” przystało bywa też zadziorna.

dalia_circleDalia

Majestatyczna klacz. Subtelna jak motyl i mocna jak czołg jednocześnie. Nie każdemu daje do siebie podejść, trzeba zasłużyć sobie na jej uwagę i zaufanie. Przez kursantów często nazywana żartobliwie „smoczycą”.

dharma_circleDharma

ermina_circle Ermina

Delikatna i wrażliwa klacz. Piękna linia grzbietu, smukłe nogi, czyste chrapy. Ermina nie galopuje, lecz płynie. To prawdziwa arystokratka wśród koni. Sprawdza się w ujeżdżeniu, skokach oraz w terenie.

gwar_circleGwar

Według niektórych najwygodniejszy koń w stajni. Kłus w pełnym siadzie na Gwarze to bułka z masłem. Latem jego sierść wygląda jak aksamit. Ślicznie się ustawia, zbiera… gdzie tu haczyk? Ano jest jeden malutki. Gwar jest niestety tchórzem podszyty. W chwili jakichkolwiek wątpliwości zamienia się w słup soli.

heroina_circle

Heroina

Przyszła, a w zasadzie przyjechała do nas razem z Linerią od przemiłych gospodarzy z Wyszkowa. Była bardzo spokojna przy czyszczeniu i miała dobre doświadczenia w jazdach z dziećmi więc nie zastanawialiśmy się zbyt długo. Poza tym wyglądała na okaz zdrowia i okazało się , że tak jest w istocie.

Choć nie do końca ujeżdżona ( sierpień 2016r ) znalazła w naszym klubie swoich wielbicieli ( a raczej wielbicielek ). Podobno świetnie skacze ale …to jeszcze musimy sprawdzić. Na razie uczymy się jak poprawnie reagować na łydki oraz przyswajamy spokojne temp galopu.

Jedno jest pewne – Heroina jest ogromnie silną kobyłką i nie mamy obaw aby sadzać na nią cięższych jeźdźców. Jest koniem sp ( szlachetna półkrew ), w 9 roku życia ( ur.2007 )

lineria_circle

Lineria

Trafiła do stajni SJ SZARŻA wspólnie z Heroiną. Jest kobyłką rasy śląskiej , 6-latką ( ur.2010 r ). W Wyszkowie skąd pochodzi odebrała staranne wychowanie i dlatego jest niesłychanie grzeczna przy czyszczeniu oraz obsłudze stajennej. Jest troszkę nieokrzesana pod siodłem więc obecnie ( sierpień 2016 r ) “pobiera lekcje”. Jest bardzo dobrze zbudowaną i niesłychanie silną kobyłką , która nie boi się cięższych jeźdźców.

Nie boi się też żadnych przeszkód -nie ma dla niej przeszkody nie do przebrnięcia !

Podczas jazdy próbuje jeszcze “nurkować” głową ale robi to z wielkim wdziękiem. A uczy się szybko , pojętna “babeczka” …

iron_circle
Iron

Koń z krwi i żelaznych kości o prześlicznej odmianie na pyszczku. Oprócz niewątpliwej urody Iron chętnie współpracuje z jeźdźcem. Niezawodny na parkurze – uwielbia skakać – oraz na ujeżdżalni. Stały uczestnik szarżowych rajdów, odważny i wygodny w terenie.

klaser_circleKlaser

Piękny, drobny koń, o widocznej arabskiej linii, świetny kandydat na konia do kochania – miły, bezkonfliktowy, wygodny, odważny. Sprawdza się w skokach i ujeżdżeniu. Niezawodny w terenie. Służy doskonale i początkującym, i zaawansowanym.

lotnia_circleLotnia

Ta piękna małopolska klacz to największy skarb w naszej stajni. Jest jednym z najlepiej ujeżdżonych koni o szlachetnej urodzie. Bardzo wrażliwa i delikatna. Gdy tylko jej się pozwoli, potrafi osiągnąć prędkość odrzutowca (jako młody koń startowała na wrocławskim torze wyścigowym). Jest koniem profesorem, na czworoboku potrafi zaprezentować swoje umiejętności, wykazując się niezwykłą siłą i swobodą ruchu. Przez swoich miłośników nazywana jest Lotką (tak jak jej matka).

masza_circle

Masza

nandy_circle

Nandy

Świetny koń dla początkujących i zaawansowanych dzięki jego niezmiennej od lat woli współpracy. Ze względu na problemy z płucami musiał zrezygnować z kariery skokowej, ale wystarczy pokazać mu drągi, aby udowodnił, że stać go jeszcze na wiele. Koń profesor – nauka z nim to czysta przyjemność.

never_circle

Never

Dla wielu kursantów i instruktorów: koń ideał. Doskonały i bezpieczny koń czołowy, rzadko się płoszy, nie ponosi. Na ujeżdżalni zawsze tryska energią, z dużym talentem do skoków. Potrzebuje jeźdźca o delikatnej ręce i miękkim dosiadzie. Prawdziwy skarb ☺

sonet_circle

Sonet

Maskotka, a zarazem ikona stajni. Znany ze swojej wielkości, przy innych koniach przypomina czołg. Pomimo tego Sonecik jest bardzo delikatny i ma wielkie serce.

taj_circleTaj

Taj jest koniem już leciwym, mimo to niejeden młodzik ma nadal kłopot, by dogonić go w wyciągniętym galopie. Ma on niepowtarzalny wygląd – niczym z kreskówki Disneya. To weteran wielu szarżowych rajdów, uczestnik większości szarżowych kadryli oraz hubertusów, podczas których złapał „lisa” i sam też był „lisem”. To też świetny skoczek, wymagający ujeżdżeniowiec i znakomity koń w teren. Kiedyś – czołowy strachajło, dziś już stateczny i w granicach rozsądku – odważny koń.

toast_circle

Toast

Pokaźny gniady koń znany z wiecznie powiewającego z boku pyska jęzora – nieważne, czy szkoli trener Piasecki czy Pruchniewicz – jęzor i tak warto wywalić. Bardzo potrzebuje mądrego jeźdźca, który z sympatią będzie potrafił wydobyć z niego iskrę do skoków i wydajne chody w ujeżdżeniu.

wally_circle

Wally

Jedyny hanower w dziejach Szarży. Miejmy nadzieję, że nie ostatni. Pięknie ruszający się koń, wspaniale skaczący, z dużym potencjałem ujeżdżeniowym. Ma małą wadę – jedno oko nie działa. Ale nie przeszkadza mu to w codziennym życiu czy w jeździe. Warto jednak o tym pamiętać, pokazując mu nieznane obiekty. Doskonały koń czołowy – młodzieńcza płochliwość poszła w niepamięć, teraz można na nim polegać.

wigor_circle

Wigor

Koń, którego imię doskonale opisuje jego charakter. Wigor jest bardzo energetycznym i żywiołowym koniem z ogromnym sercem, mnóstwem dobrych chęci i talentem do skoków oraz z niesamowitą odwagą w sytuacjach stresowych. Koń do pokochania i zaufania.

Czy znasz konie SJ Szarża?


Data rozwiązania: 23 February 2024Leave a Reply