You are currently viewing Nowa inwestycja w Łynie – BĘDZIE CIEPŁO!!!

Nowa inwestycja w Łynie – BĘDZIE CIEPŁO!!!

    W Łynie powstaje Rocket Stove czyli Piec Raketowy !

rocket oven principleKochani,  na kanwie polsko – niemieckiej przyjaźni ( projektantem i co-wykonawcą pieca jest mój przyjaciel Klaus Hermann ) powstaje w Łynie Rocket Stove czyli ni mniej ni więcej tylko Piec Rakietowy.  Zaletą tego pieca jest to iż potrzebuje dwóch godzin grzania , a oddaje ciepło przez kolejne 24 godziny. Powstaje z myślą o naszych przemoczonych na jazdach w deszczowe dni ubraniach oraz o grzybach , które będziemy mogli w nim ususzyć. Będzie centralą cieplną wtedy gdy Łyna poskąpi nam słońca i ciepła. Poza tym ogrzeje tych, którzy do niej zabłądzą poza sezonem letnim np na imprezę Andrzejkową lub inne atrakcje , które mam nadzieję w przyszłości w Łynie zorganizujemy.

Zapraszamy do współdziałania przy realizacji tej inwestycji zarówno fizycznie – zapraszamy chętnych do pracy i równocześnie do poznania technologii wykonania tego oszczędnego i wydajnego energetycznie pieca.  Prosimy również o pomoc w finansowaniu tej inwestycji i przekazanie środków na konto SJ SZARŻA nr 10 1050 1924 1000 0022 8888 5375 z dopiskiem jazda konna Piec.

Jest to nasze wspólne dobro i tak do tego podejdźmy !

A poniżej rzućcie okiem na różne formy pieców Rocket Stove , na których będziemy się wzorować.

W zeszłym tygodniu ( 18-19 październik 2017 ) wylaliśmy już w Łynie fundamenty – dzięki Klaus oraz Dominik Trzebiński za pracowite 1,5 dnia w pięknej Łynie !

A chętnych do pomocy w etapie 2 czyli do stawiania pieca głównego zapraszam do kontaktu ze mną tel; 501-162-361

Ech, będzie ciepłoooooooooooooooooo!!!

Andrzej Nietubyć