REGULAMIN

Regulamin

Regulamin zapisów na obozy jeździeckie – warunki płatności i anulacji

1. Rezerwacja miejsca na obozie możliwa jest wyłącznie po wpłaceniu zaliczki w wysokości 200 zł / uczestnika
2. Płatność za obozy może być rozłożona na dwie raty:

  • Zaliczka w wysokości 200 zł / uczestnika obozu, płatna najpóźniej do 7 dni po dokonaniu rezerwacji na obóz
  • Dopłata do całości w wysokości 100% wartości obozu, płatna najpóźniej na minimum 21 dni przed rozpoczęciem obozu. Jeśli rezerwacja obóz jest zakładana na mniej niż 21 dni przed rozpoczęciem obozu to wymagana od razu płatność 100% wartości obozu

3. Miejsca osób, które w powyższym terminie nie zapłacą drugiej raty, mogą zostać sprzedane.
4. Obowiązują następujące warunki anulacji uczestnictwa w obozie:

  • Zaliczka zwrotna na 90 dni przed rozpoczęciem obozu
  • W okresie od 90 do 21 dni przed rozpoczęciem obozu zaliczka bezzwrotna
  • W okresie od 20 do 8 dni przed rozpoczęciem obozu koszty anulacji 70% wartości obozu
  • W okresie od 7 dni do rozpoczęcia obozu koszty anulacji 100% wartości obozu

5. Zniżki dla studentów oraz członków Stowarzyszenia będą przyznane wyłącznie na podstawie ważnej legitymacji studenckiej i członkowskiej i na podstawie listy członków uprawnionych do zniżki ogłoszonej przez Zarząd.
6. Podczas zapisów na obozy uczestnicy mogą wybrać następujące formy płatności za uczestnictwo i dodatkowo zamówione usługi lub towary: Płatności BLIK, karta płatnicza, przelew elektroniczny poprzez zewnętrzny system płatności imoje, obsługiwany przez firmę ING Bank Śląski S.A. z siedzibą w Katowicach.

Regulamin obozów

1. Uczestnicy obozów są przez SJ „Szarża” ubezpieczani od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków.
2. Uczestnicy obozu mają obowiązek bezwzględnie stosować się do poleceń kadry we wszystkich sprawach związanych z organizacją obozu oraz zajęciami z końmi.
3. Zamiar opuszczenia bazy obozowej na okres dłuższy niż 12 godzin należy zgłaszać kadrze obozu.
4. Uczestnik obozu ma prawo zrezygnować z udziału w jeździe konnej bez prawa do odjeżdżenia tej jazdy. Zamiar rezygnacji z jazdy należy zgłaszać kadrze do godziny 22:00 dnia poprzedniego. O ewentualnej możliwości odjeżdżania decyduje kierownik obozu.
5. Na terenie bazy zabronione jest palenie i używanie otwartego ognia, w szczególności w pobliżu stajni. Palenie dopuszczalne jest tylko w miejscu wyznaczonym.
6. Uczestnicy obozu zobowiązani są do przestrzegania ustalonych godzin posiłków. Poza wyznaczonymi godzinami zabrania się korzystania z kuchni i stołówki. Wyjątek stanowi spożywanie nadwyżki jedzenia pozostałej z poprzedniego posiłku.
7. Uczestnicy są zobowiązani do zachowywania porządku i czystości na terenie bazy, a w szczególności do niezaśmiecania terenu bazy.
8. Nieprzestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu może stanowić podstawę do zastosowania kar w postaci odebrania jazdy konnej lub w przypadku szczególnie rażącym – usunięcia z obozu.

Poniżej prezentujemy garść informacji,
czyli obozy konne w pytaniach i odpowiedziach

· NA OBOZY JEŹDZIECKIE ZAPRASZAMY JEDYNIE OSOBY, KTÓRE SKOŃCZYŁY 18 LAT.

· Osoby „prawie” pełnoletnie mogą brać udział w obozach konnych tylko po okazaniu pisemnej zgody prawnych opiekunów i pod warunkiem wyrażenia zgody na uczestnictwo przez kierownika danego obozu.

· Obozy konne są organizowane przez SJ Szarża bez żadnych pośredników.

· Obozy konne organizowane są w bazie letniej w Łynie na Mazurach.

· Naszym obozowiczom zapewniamy codziennie dwugodzinną jazdę konną, w terenie lub na ujeżdżalni. Zapraszamy wszystkich, zarówno tych, którzy z jazdą konną nie mieli jeszcze nigdy nic wspólnego, jak i początkujących czy dobrze jeżdżących.

· Nie zapewniamy dojazdu na obozy. Musisz o to postarać się sam – podpowiemy ci jak.

· Noclegi – w wieloosobowych, koedukacyjnych salach, w namiotach lub na sianie. Koniecznie zabierz śpiwór!

· Wyżywienie – oczywiście do syta, codziennie trzy smaczne posiłki, w ciekawym towarzystwie i pięknym otoczeniu.

· Wachty, czyli bez pracy nie ma kołaczy – każdy obozowicz 2 lub 3 razy w ciągu całego obozu ma wachtę (np. dwie stajenne i jedną kuchenną lub odwrotnie). Wachta stajenna to ścielenie koniom w boksach, dawanie obroku itp. prace w stajni. Do obowiązków wachty kuchennej należy przygotowanie śniadania i kolacji oraz pomoc w przygotowaniu obiadu, który gotują panie kucharki. Wachty są kilkuosobowe.

· Codziennie wieczorem zapraszamy na ognisko od wieczora do samego rana. Sobotnie ogniska odwiedza zawsze gość specjalny – danie z rożna. Czasem jest to świnka, czasem baranek, a czasem kurczaki.

· W okolicy bazy znajduje się wiele jezior o krystalicznie czystej wodzie. Polecamy wspólne wypady rowerowe nad jezioro, na grzyby, jagody, poziomki. Pamiętajcie o zabraniu rowerów.

· Pod koniec obozu organizujemy TURNIEJ – czyli przebieraną imprezę konną, w której można wykazać się może nie tyle umiejętnościami jeździeckimi, co pomysłowością i poczuciem humoru.

· W czasie obozu organizujemy całodzienny rajd konny oraz, jeśli pogoda dopisuje, pławimy konie w jeziorze.

Jeśli masz jakieś pytania, wątpliwości – napisz do nas, zadzwoń, przyjdź!