You are currently viewing Pomóżmy przetrwać SJ Szarża – licytacje rękodzieła i nie tylko

Pomóżmy przetrwać SJ Szarża – licytacje rękodzieła i nie tylko

Na Facebooku utworzyliśmy grupę, w ramach której każdy może wylicytować wystawiony na aukcji przedmiot: https://www.facebook.com/groups/2704776566417540/ 

Licytowanie przedmiotów to nie tylko możliwość pozyskania oryginalnej pamiątki, dekoracji lub praktycznego akcesorium. To szansa PRZETRWANIA Stowarzyszenia Jeździeckiego, które w związku z epidemią COVID-19 znalazło się się na krawędzi.

Wstrzymane zostały m. in. u nas wszystkie jazdy – podstawowe źródło utrzymania koni (obecnie Zarząd Szarży pracuje nad wznowieniem jedynie indywidualnych jazd dla niektórych osób – przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności). Przyszłość SJ Szarża jest niejasna i tylko wspólna walka może tutaj pomóc (pomimo innych trudności, jakie doświadcza teraz wielu z nas). W akcję ratowania Szarży – https://szarza.pl/, stowarzyszenia z wieloletnią tradycją, błyskawicznie zaangażowały się osoby związane z klubem. Jednym z elementów działań jest rękodzielniczo – artystyczna grupa kryzysowa, z której każdy udostępnia tu swoje wytwory. Problemy dotyczą oczywiście nie tylko finansowej kondycji Szarży. By nie szerzyć epidemii wyselekcjonowana została specjalna, ograniczona ilościowo wachta wolontariuszy, która jednak dwoi się i troi jeśli chodzi o pracę w stajni – o tych dzielnych opiekunach koni koniecznie należy tu wspomnieć – gdyż bez nich już by Szarży (i koni w tak dobrym stanie) nie było!

Niezwykle wdzięczni będziemy za wpłacanie (choćby drobnych) darowizn na SJ Szarża: https://www.facebook.com/sjszarza/
Każda złotówka pozwoli nam żywić nadzieję, że choćby epidemia trwała długo to i tak nakarmimy koniki, zadbamy o ich (również kosztowne) zdrowie i wspólnie przezwyciężymy kryzys!