You are currently viewing WAŻNE SPROSTOWANIE: Termin rozliczenia PIT nie ulega zmianie – poważne konsekwencje

WAŻNE SPROSTOWANIE: Termin rozliczenia PIT nie ulega zmianie – poważne konsekwencje

Przekazujemy zainteresowanym informację od
PITax.pl

Szanowni Państwo,

wraz ze wdrożeniem Tarczy Antykryzysowej w związku z pandemią COVID-19 media obiegła informacja o zmianie terminu rozliczenia podatku. Nie jest to prawdą.

Czwartek, 30 kwietnia pozostaje ostatnim dniem na złożenie zeznania podatkowego.

Konsekwencje niezłożenia zeznania do tego terminu są następujące:

  • Jeśli Ministerstwo Finansów przygotowało w Pani/Pana imieniu PIT-37 lub PIT-38, zostanie on uznany za złożony z dniem 30 kwietnia – w formie przygotowanej przez ministerstwo – bez uwzględnienia ulg podatkowych, które mogą się Pani/Panu należeć oraz wskazania organizacji pozarządowej, na którą chciałaby Pani/Pan przekazać 1% podatku.
  • Jeśli rozlicza się Pani/Pan na innych formularzach: PIT-36, PIT-36L, PIT-39, organizacja pozarządowa, która zostanie wskazana na formularzu PIT do przekazania 1% podatku – nie otrzyma pieniędzy z uwagi na przekroczenie terminu złożenia PIT.

Jednocześnie prawdą jest, że złożenie formularzy PIT-36, PIT-36L oraz PIT-39 do końca maja (a nawet do poniedziałku 1 czerwca) uchroni podatników przed nałożeniem kary za złożenie deklaracji po terminie.

Niestety ofiarami wprowadzonych regulacji i nieścisłości informacyjnych staną się organizacje pozarządowe, które opierają swoje budżety o 1% podatku. Wspomniane zmiany mogą doprowadzić do drastycznego uszczuplenia ich finansów, a co za tym idzie konieczności ograniczenia lub też zaniechania pomocy podopiecznym. Zmiany te mogą także doprowadzić do licznych zwolnień pracowników trzeciego sektora.

Dlatego jak zawsze – zachęcamy do dbania o własne pieniądze oraz o dobro organizacji pozarządowych i ich podopiecznych, których Państwo co roku wspierają. Zapraszamy do rozliczenia PIT na www.pitax.pl w niezmienionym terminie do 30 kwietnia – wcześniejsze rozliczenie to wcześniejszy zwrot podatku.

Więcej o wprowadzonych zmianach znajdziesz w Poradniku PITax.pl.

Z poważaniem,
Zespół PITax.pl